Atrakcje Tirany

Tirana, stolica Albanii. Istna dżungla: chaos urbanistyczny, zbyt wielu mieszkańców ściśniętych na zbyt małym obszarze - prawie 900 000 mieszkańców na 48 km kwadratowych, dla porównania - Warszawa to 1,7 mln mieszkańców na 517 km kwadratowych. Na zwiedzenie Albanii wystarczą dwa dni. Czy warto, oceńcie sami.

Tirana ma wiele do zaoferowania zarówno pod względem kulturalnym, turystycznym, jak i ma bogatą ofertę gastronomiczną, nie zliczoną ilość lokali i dynamiczne życie nocne. Spędzając tutaj noc możecie przy okazji zasmakować nocnego życia w stolicy Albanii. Wszystkie atrakcje znajdują się w ścisłym centrum, więc warto również hotel zarezerwować w centrum i przemieszczać się na własnych nogach. Nie warto wypożyczać samochodu. Tutaj GPSy szaleją. Co chwilę coś jest w przebudowie, ulice dwukierunkowe stają się jednokierunkowymi itd. I strasznie trudno o jakikolwiek parking, nawet płatny. Za duży ruch, za dużo ludzi. Wycieczkę po Tiranie, zaczniemy od Sky Tower. Niczym niewyróżniający się biurowiec, w którym mieści się również hotel i restauracja. Na jego ostatnim, osiemnastym piętrze, znajduje się bar czynny od 7 rano do północy, który bez przerwy kręci się wokół własnej osi. Pijąc kawę, w nieco ponad godzinę, można zobaczyć całą panoramę Tirany nie ruszając się z miejsca. Więcej na AlbaniaPoPolsku


Komentarze

captchaType the text.
Anuluj


O autorze

Roksana, Albania po polsku
Roksana, Albania po polsku

Albania po polsku

Roksana jest Polką mieszkającą we Wlorze (Albania). Stara się obalić wszystkie mity o Albanii, które królują w polskiej mentalności. Na swoim portalu stara się o obiektywizm, ale... serce czasem rządzi.