Pomysł na wyjazd

Dotyk historii - DAG Krzystkowice

Dotykajcie historii póki można - te słowa przewodnika warto sobie wziąć do... umysłu i wypadać z domu. DAG Krzystkowice to dawna fabryka materiałów wybuchowych z wieloma tajemnicami. Momentami jest jak w filmach s-f i sensacyjnych, ale obrazy nie przygotował żaden scenarzysta wycieczka nie tylko dla wielbicieli historii, lecz i natury.
Jak aktywnie spędzić czas na Mazurach

Jak aktywnie spędzić czas na Mazurach

Mazury to nie tylko rejsy i woda. Podpowiadamy jak aktywnie spędzić czas w tym pięknym rejonie nie zamaczając nawet stopy. Bonusowo zahaczyliśmy o Suwalszczyznę.
Nie tylko rowery -  3 dni z nastolatką w górach

Nie tylko rowery - 3 dni z nastolatką w górach

To nieprawda, że nastolatki nie lubią się ruszać. Wystarczy je do tego zachęcić. Oto sciąga jak spędzić przedłużony weekend w górach z rowerem w roli głównej, w towarzystwie kilku inych atrakcji dla urozmaicenia.
Suntago - czy warto i ile trzeba wydać

Suntago - czy warto i ile trzeba wydać

Suntago to największy park wodny w Polsce. Postanowiłem sprawdzić, czy rzeczywiście raj dla małych i dużych wielbicieli wodnej jest tak wspaniały jak go niektóry opisują i ile trzeba zapłacić, by w tym edenie przebywać przez cały dzień.
Rowerem nad Bałtykiem - czy warto?

Rowerem nad Bałtykiem - czy warto?

Nie cierpię Bałtyku. Mimo to, wskutek zbiegu okoliczności, przywiało mnie w te strony na kilka dni wraz z 2 kołami (wożonymi czasami 4 kołami). Poniżej suche, no dobra, nacechowane mocnym subiektywizmem, fakty, wnioski i komentarze. I od razu zdradzę, było nawet fajnie!
Jordania bezpieczeństwo, czyli suma wszystkich strachów

Jordania bezpieczeństwo, czyli suma wszystkich strachów

Po lekturze wielu blogów o wspaniałości Jordanii, cudownych ludziach i prostoty dotarcia, po znalezieniu pasującej daty nastąpił szybki klik w rezerwację lotu i... początek obaw. Lektura grup facebookowych odsłoniła możliwe niedogodności i zagrożenia związane z eskapadą: zaczepki w stronę kobiet, horror na drogach, problemy żołądkowe, oszustwa itp. Przez kilka tygodni stres drążył moje komórki mózgowe, wszak zabierałem żonę i 12-letnią córkę. Zamęczałem ludzi pytaniami, miewałem myśli o odwołaniu wyjazdu. Zatem czy w Jordanii jest bezpiecznie i co zrobić by trip przebiegał bez obaw – okiem 7-dniowego turysty, który był z rodziną?
Szukanie bunkrów rowerem w MRU

Szukanie bunkrów rowerem w MRU

Wyjazd na rower w rejon bunkrów Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego (MRU) powinien zostać w miarę dobrze zaplanowany. Co jednak, jeśli decyzja o eskapadzie, a właściwie zmianie planów, następuje w ciągu godziny? Skrawki informacji „zapowiadały”, że jak zwykle będzie błądzenie...
Słowenia w 5 dni, czyli po co spieszyć się do Chorwacji

Słowenia w 5 dni, czyli po co spieszyć się do Chorwacji

Na fotografowaniu tego kraju nie zarobią właściciele Photoshopa. Sąsiaduje z przeżywającymi najazd turystów Włochami i Chorwacją, lecz przez Polaków bywa często pomijana. Napisać, że Słowenia, bo o niej mowa, jest piękna to jakby nic nie napisać. Wizyta w tym wcale nieukrytym skarbie Europy zdecydowanie przerosła oczekiwania, a po wcześniejszej lekturze Internetu, były one duże.
Berlin Top 10

Berlin Top 10

Do Berlina z niektórych miast polskich jest bliżej niż do Warszawy i Krakowa. Pomijając Wielkopolskę, w której mieszkam i do największych atrakcji mam maksymalnie kilkadziesiąt minut, stolica Niemiec to jedno z niewielu miejsc, które chętnie odwiedzałbym co najmniej raz na rok.
Czy warto jechać na Maderę?

Czy warto jechać na Maderę?

Czytałem sporo o pewnej portugalskiej wyspie o nazwie Madera. Jest piękna, ma kilka wspaniałych atrakcji, niesamowite krajobrazy, ale jak na podróżowanie z rodziną, połączenie odpoczynku ze zwiedzaniem, chyba jednak znalazłbym lepsze destynacje. Just Kowalski ma na ten temat inne zdanie - chętnie je przedstawię.
Wymarzone trasy samochodem

Wymarzone trasy samochodem

Marzenia, te duże i te maleńkie - słyszeliśmy w piosence Radiowych Nutek jakieś 30 lat temu. Temat marzeń powinien być jednak aktualny zawsze, ja osobiście w ten sposób łatwiej zasypiam. Tym razem o marzeniach nie moich, tekst jest zewnętrzny, ale... całkiem inspirujący i pod wieloma z nich mógłbym się podpisać. Podróże samochodem to bowiem fajny sposób na zwiedzanie a super tras na świecie mamy mnóstwo. Oto kilka z nich dopasowanych do... kolorów. Dla mnie to niezwykle ciekawa lektura, bowiem poznałem nowe... kolory.
Cesky Raj, Praga, Kokorinsko - 4 dni w Czechach

Cesky Raj, Praga, Kokorinsko - 4 dni w Czechach

Koronawirus nie daje za wygraną, górski wypad na dwie deski jest pod wielkim znakiem zapytania, więc wracamy wspomnieniami do wakacji. Plany na początku były ambitne, potem zerowe, skończyło się na Podlasiu i Czechach. O Podlasiu już było (i będzie) a jak było w Czechach? Spoiler już na wstępie - Cesky Raj, Kokorinsko a i Praga to znakomity sposób na spędzenie kilku dni z rodziną, dziećmi, przyjaciółmi. I to nie będzie wcale reklama.
Podlasie lepsze niż wakacje zagraniczne

Podlasie lepsze niż wakacje zagraniczne

Koronawirus storpedował wiele planów wyjazdowych, również moich. Jednak, gdyby nie epidemia, zapewne nie zdecydowałbym się pojechać na Podlasie. Dziś mogę śmiało napisać: to miejsce cudowne, wspaniałe, rewelacyjne, górujące klimatem i atrakcjami (z mojego punktu widzenia) nad wieloma zagranicznymi destynacjami. Jeśli chcecie podążyć moją drogą – poniżej gotowy plan, naturalnie do dowolnej modyfikacji.
Puszcza Notecka na rowerze

Puszcza Notecka na rowerze

Puszcza Notecka stanowiła cel kolejnej rowerowej wyprawy. Mając do dyspozycji samochód jako źródło dowozu, wybrałem punktem startowym Chojno. Potem czysta improwizacja, bo wstępne plany wypadowe na ten dzień miały być zupełnie inne, z różnych przyczyn zmiana nastąpiła właściwie wsiadając do auta. Oto moje wrażenia, subiektywne jak to wrażeniami bywa.
Wielkopolska na rowerze cz.1

Wielkopolska na rowerze cz.1

Wkrótce przeczytacie na WypadZdomu tekst o tym jak fajnie jest pojeździć na rowerze. Tak długo zwlekałem z jego publikacją, że w między czasie zrobiłem kolejną fajną trasę – oto zdjęcia i krótka relacja. Tym razem strzeliłem sobie „setkę”.
Koronawirus w Tajlandii - relacja Polki

Koronawirus w Tajlandii - relacja Polki

Niektórzy z koronawirusem "współpracują" z dala od swojego domostwa. Geozakręcona, czyli Monika Karlińska od kilku tygodni przebywa w Tajlandii i jakoś nie chce się stamtąd wynosić. Na Facebooku bardzo często pisze posty o swoich przeżyciach, u nas fragment jej relacji o tym jak z tą chorobą walczą w tym azjatyckim państwie. Śledzimy jej losy z tym większą ciekawością, że to nie pierwsza jej obecność na naszej stronie.
Top 10 Berlin

Top 10 Berlin

Do Berlina z niektórych miast polskich jest bliżej niż do Warszawy i Krakowa. Pomijając Wielkopolskę, w której mieszkam i do największych atrakcji mam maksymalnie kilkadziesiąt minut, stolica Niemiec to jedno z niewielu miejsc, które chętnie odwiedzałbym co najmniej raz na rok. Czy w 2020 tak się stanie - zobaczymy, wciąż jest nadzieja...
Niesamowite odkrycie

Niesamowite odkrycie

Sobotnie przedpołudnie. Pogoda wbrew prognozom jest pozbawiona deszczu. Ruszam więc w... losowe miejsce za Poznań, wybierając w Google Maps tylko rejon: okolice Puszczy Zielonki. Plan prosty: gdzieś zostawić samochód i zrobić niedługi spacer. Uwielbiam takie sytuacje - nie spodziewasz się niczego specjalnego poza świeżym powietrzem, obawiasz o szybki koniec wybranego duktu a trafiasz...
Dzień Kobiet

Dzień Kobiet

Pierre de Brantome kiedyś powiedział kiedyś, że świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów. Z okazji Dnia Kobiet życzymy Paniom i Pannom by spełniły się ich wszystkie, nie tylko podróżnicze marzenia. Jednym z nich może być wizyta w Ogrodzie Keukenhof (Holandia). Zobaczycie tam tyle kwiatów ile trudno sobie nawet wyobrazić.
Narty w Alpach - ile to kosztowało w 2019

Narty w Alpach - ile to kosztowało w 2019

Zapewne wielu zapalonych narciarzy jeżdżących co roku w polskie góry zastanawia się: a może by tak... do Czech, na Słowację lub w... Alpy. Tylko ile to będzie kosztować? Oto analiza wydatków eskapady w okolice Madonny di Campiglio w 2019 roku.