Dotyk historii - DAG Krzystkowice

  •    Nd, 10 Gru 2023 19:21
Dotykajcie historii póki można - te słowa przewodnika warto sobie wziąć do... umysłu i wypadać z domu. DAG Krzystkowice to dawna fabryka materiałów wybuchowych z wieloma tajemnicami. Momentami jest jak w filmach s-f i sensacyjnych, ale obrazy nie przygotował żaden scenarzysta wycieczka nie tylko dla wielbicieli historii, lecz i natury.

Podczas wyjazdu dołączyliśmy się do Pasjonatów Podziemi. Chodzenie z przewodnikami pozwoliło jeszcze lepiej "poczuć rzeczywistość" i wyobrażić sobie jak mogła wyglądać fabryka kilkadziesiąt lat temu. Fabryka niemiecka, w której pracowało w suie kilkadziesiąt tysięcy osób. My przeszliśmy 19 km a mamy świadomość że zobaczyliśmy tylko część tego niesamowitego miejsca. Zachęcamy do obejrzenia galerii.


Comments

captchaType the text.
cancel reply


O autorze

Tomasz Czarnecki
Tomasz Czarnecki
Pasjonat dziennikarstwa i podróży w jednym. Kocha planować i organizować wyjazdy - te bardzo bliskie jak i nieco dalsze, zwracając uwagę na najdrobniejsze szczegóły. Wśród licznych publikacji szczególnie ceni sobie te dotyczące bezpiecznej i ekonomicznej jazdy. Pasjonuje się sportem, zarówno w płaszczyźnie teoretycznej jak i praktycznej: gra w piłkę nożną, jeździ na rowerze, bywa przy stole pingpongowym. Nie pogardzi partyjką w ciekawą grę planszową.