Wymarzone trasy samochodem

Marzenia, te duże i te maleńkie - słyszeliśmy w piosence Radiowych Nutek jakieś 30 lat temu. Temat marzeń powinien być jednak aktualny zawsze, ja osobiście w ten sposób łatwiej zasypiam. Tym razem o marzeniach nie moich, tekst jest zewnętrzny, ale... całkiem inspirujący i pod wieloma z nich mógłbym się podpisać. Podróże samochodem to bowiem fajny sposób na zwiedzanie a super tras na świecie mamy mnóstwo. Oto kilka z nich dopasowanych do... kolorów. Dla mnie to niezwykle ciekawa lektura, bowiem poznałem nowe... kolory.

Od jasnoniebieskich mórz w Australii po gigantyczne zielone góry Szkocji. Korzystając z oprogramowania HEX Picker, Color Thief, przeanalizowano, a następnie dopasowano kolory do kolorów krajobrazu niektórych najlepiej ocenianych wycieczek samochodowych na świecie. Pomyśl o formacjach skalnych Dried Tobacco, piasku Butterscotch, górach Moon Rock i zachodzie słońca Melon. Więc zapnij pasy, podkręć radio i ustaw nawigację na USA, ponieważ najpierw, zgodnie ze zdjęciem „tytułowym”, kierujemy się na Route 66.

Route 66

Trasa 66, łącząca Chicago z Los Angeles przez 2400 mil, słynie na całym świecie z tego ze prowadzi przez 8 stanów, oferując po drodze bogactwo amerykańskiej kultury. Otaczając pustynię Mojave, odkryjesz kolory pantone: sepię, brzoskwiniowy kwiat i kawę z cykorii. Jeśli dobrze zaplanujesz, będziesz nawet obserwować, jak niebo zmienia się w odcienie cytryny i żółtego spectra. Poszukiwacze przygód potrzebują około 3 tygodni, więc upewnij się, że masz zapakowane dodatkowe baterie do aparatu.

Pustynia Gobi, Mongolia

Zaczynająca się i kończąca w stolicy Mongolii, Ułan Bator, tygodniowa wycieczka samochodowa po pustyni Gobi to niezapomniane przeżycie dla poszukiwaczy czegoś bardziej oddalonego od cywilizacji. Wydmy, góry, doliny a także wspaniała ser z wielbłąda będą jedna z wielu ciekawych atrakcji. Znana przede wszystkim z tego, że jest największą pustynią w Azji i gorącym miejscem dla skamieniałości dinozaurów, każdy centymetr pustyni Gobi jest jak dzieło sztuki namalowane w kolorach księżycowej skały, zielonej soczewicy, bezowego gołębia i oraz travertine.

South Island Circuit, Nowa Zelandia

Prawdopodobnie idealne miejsce dla poszukiwaczy mocnych wrażeń. South Island Circuit w Nowej Zelandii to nie tylko skoki na bungee, nurkowania na niebie czy największa na świecie huśtawka w kanionie. Dom dla spektakularnych gór i wulkanów, podróż po Wyspie Południowej w Nowej Zelandii będzie wizualną ucztą. Ta podróż samochodem może zająć 2-3 tygodnie, podczas której można odkryć odcienie szarego sznurka, czarnego piękna i przewiewnego błękitu w górach lub nasion kardamonu i sznurka wzdłuż krętych dróg.

Uyuni Salt Flats, Boliwia

Uyuni Salt Flats w Boliwii, znane również jako Salar De Uyuni, to największe solnisko na świecie o długości około 4000 mil. W porze suchej słona podłoga pęka i tworzy układankę ze szczyptami Blue Quartz, Allure, Hushed Violet i Aleutian. Natomiast jeśli przyjedziesz w porze deszczowej, zostaniesz potraktowany jak szklane jezioro z niemal idealnymi odbiciami każdego odwiedzającego. Będziesz potrzebował napędu na cztery koła (4WD) lub wskocz na lokalną wycieczkę.

Islandzka obwodnica, Islandia

Obwodnica okrążająca 825 mil zapierającego dech w piersiach kraju Islandii prowadzi przez pola lawy, wodospady, kaskadowe góry i fiordy. Płynąc pod brzoskwiniowo-beżowym niebem, góry Grenoble Green są zwieńczone kolorem granatowego kosmosu I niebieskim baryitone wprawią Cię w zachwyt. Chociaż ta wycieczka jest dostępna przez cały rok, zaleca się jeździć latem, aby uniknąć trudnych warunków.

Trasa Atlantycka, Norwegia

Spryskany błękitem kolor snorkel, opal, citronelle i metylowy niebieski, nic dziwnego, że Droga Atlantycka w Norwegii nazywana jest „drogą przez ocean”. Niektóre odcinki przypominają kolejkę górską, z zakrętami i spadkami nad czasami przeszkadzającymi falami. Ten pięciomilowy odcinek należy pokonywać spokojnym tempem, zatrzymując się w wyznaczonych punktach, aby podziwiać kolorowe wybrzeże i pooddychać słonym powietrzem. Ale jeśli to nie wystarczy, idź dalej drogą, aby zbadać dalsze siedem mostów.

Great Ocean Road, Australia

Powiedz G’Day do 150 mil skąpanych w słońcu plaż, które otaczają australijską Great Ocean Road. Zajmując łatwe trzy dni, zobaczysz, że to wybrzeże jest przesiąknięte błękitem pagody, toffi i błękitem Mykonos z akcentami kropli cytryny. Zatrzymując się w popularnych nadmorskich miejscowościach, takich jak Lorne i Torquay, będziesz potrzebować deski surfingowej (lub bodyboardu dla mniej doświadczonych jeźdźców), aby w pełni wykorzystać ich burzliwe fale. Upewnij się, że wybrałeś objazd w głąb lądu, możesz zauważyć pierwszego kangura podskakującego po krajobrazie jodłowej zieleni.

Park Narodowy Badlands, autostrada 240, USA

Wracamy (praktycznie) do Ameryki. A dokładniej, Park Narodowy Badlands. Ta krótka przejażdżka to 39-kilometrowa pętla, ale ponieważ minęło 75 milionów lat, aby być tym, czym jest dzisiaj, warto poświęcić trochę czasu na zobaczenie wszystkich 16 atrakcji. Ta wyprawa pełna formacji skalnych w kolorze ecru, curry i suszonego tytoniu jest jedyna w swoim rodzaju i jest domem dla najbardziej zagrożonych zwierząt w Ameryce Północnej. Jedź z opuszczonym dachem, aby naprawdę docenić krajobrazy i bałtyckie niebo.

North Coast 500, Szkocja

516 mil z North Coast 500 może Ci to zapewnić w ciągu pięciu pełnych zabawy dni w Szkocji. Między czasem spędzonym w destylarniach whisky, raftingu na białej wodzie lub obserwowaniu maskonurów zobaczysz ogromnie połacie kolorów takich jak antyczny mech, zielony dziedziniec oraz brunatny molé. A jeśli spojrzysz w górę, niebo jest odświeżone odcieniami niebieskiej waty cukrowej i albo tez chrząszcza figowego.

Trasa Transfogaraska, Rumunia

Możesz potrzebować do tego opasek podróżnych. Trasa Transfogaraska to 93 mil spektakularnych krętych dróg, które wiją się przez wysokie rumuńskie góry. Zrób zdjęcie z pocztówki latem, aby uchwycić kolor żółtego jaśminu, wrzecionowego drzewa, leśnego elfa albo tez północnego granatu. Ten słynny odcinek autostrady nie zajmie dużo czasu, chociaż dobrze by było zostawić sobie kilka dni zapasu na pozwiedzanie okolicznych atrakcji.


Comments

captchaType the text.
cancel reply


O autorze

Info Prasowe
Info Prasowe
Ciekawa informacja wyłowiona z informacji prasowej lub zewnętrznych źródeł internetowych.