Orizaba, miasto niepozorne

Mateusz, człowiek głodny poznawanie ludzi, kultury, kuchni, religii, pasji i przekazywanie wiedzy dalej. Na jego bloga trafiliśmy przypadkiem, ale można znaleźć bardzo ciekawe wpisy. Oto jeden z nich. Bohaterem jest Orizaba. Wiecie w jakim to kraju?

To małe miasto położone w stanie Veracruz usytuowanym w tak zwanym obszarze wysokich gór. Leży ono w dolinie, zaraz obok najwyższej góry i wulkanu Meksyku „Pico de Orizaba” 5636 m.n.p.m, jest to trzecia co do wielkości góra Ameryki Północnej. Drugą nazwą uśpionego stratowulkanu jest Citlatepetl co oznacza citlal – gwiazda, tepetl – góra. Czy jest tam ładnie i ciekawie? Sami zobaczcie Orizaba w obiektywie Mateusza Nogi.


Komentarze

captchaType the text.
Anuluj


O autorze

Mateusz Noga
Mateusz Noga

Short Story

Każdy człowiek poszukuje siebie (swojej roli) na tym świecie. Jedni są znakomitymi kucharzami, drudzy budują wysokie drapacze chmur. Niektórzy poczują powołanie i zgłębiają tajniki buddyzmu, inni zaś oddają się cielesnym przyjemnościom i wiecznej imprezie. Mateusz chce poznawać ludzi, ich kulturę, kuchnię, religię. Nie jest fotografem, reporterem, ani lingwistą. Czuje jednak głód świata, który może go zaprowadzić na jego kraniec gwiżdżąc „always look on the bright sight of life”. Wyróżnik jego bloga to publikacje w języku angielskim (jak i polskim).