Sposób na podróż: Dobble

Co robić w podróży z dzieckiem? Pomysłów jest wiele, my na dobry początek przedstawiamy jedną z popularniejszych, niewielkich gabarytowo gier.

O co chodzi. Gra polegająca na tym, by znaleźć dwa te same obrazki na dwóch różnych kartach (krążkach). Trudność w ich zlokalizowaniu polega na tym, że np. zielony dinozaur może być malutki, średni, wielki i znaleźć go w gąszczu ust, ołówków, itp. wcale nie jest łatwo. To zatem pojedynek na spostrzegawczość, w którym to wiek gracza właściwie nie ma znaczenia. Rodzajów Dobble znajdziemy wiele a podstawowa gra zawiera pięć rodzajów rozgrywek. Więcej o zasadach można przeczytać na stronie wydawcy

Dla kogo? W grę samodzielnie mogą zagrać nawet 4-5 letnie dzieci, tym bardziej że są również odmiany dla najmłodszych. Znakomicie będą się bawić jednak również sami dorośli lub towarzystwo zróżnicowane wiekowo.

Poziom skomplikowania zasad: (1-10, gdzie 1 – banalne, 10 bardzo trudna gra): 1.

Orientacyjny czas rozgrywki: 5 minut.

Gdzie można zagrać? Samolot, pociąg, autokar, ośrodek wczasowy/hotel, ewentualnie samochód na tylnej kanapie.

Finanse. Nowa gra kupiona w sieci powinna kosztować w granicach 40-50 zł, można także poszukać używanych, np. na Facebooku. Jest popularna, więc istnieje szansa na znalezienie oferty, choć ja bym egzemplarza swojego nie oddał...

Wymiary: niewielkie, gra zmieści się nawet w kieszeni kurtki.

Ocena końcowa (1-10, gdzie 1- beznadziejna, 10 idealna na podróż i wakacje): 9. Zabieramy ją w naszą każdą podróż i zawsze minimum 20 minut poświęcamy na Dobble. Ile to 20 minut podczas trzygodzinnego lotu? Bardzo wiele, szczególnie z dzieckiem.


Komentarze

Anuluj


O autorze

Tomasz Czarnecki
Tomasz Czarnecki
Pasjonat dziennikarstwa i podróży w jednym. Kocha planować i organizować wyjazdy - te bardzo bliskie jak i nieco dalsze, zwracając uwagę na najdrobniejsze szczegóły. Wśród licznych publikacji szczególnie ceni sobie te dotyczące bezpiecznej i ekonomicznej jazdy. Pasjonuje się sportem, zarówno w płaszczyźnie teoretycznej jak i praktycznej: gra w piłkę nożną, jeździ na rowerze, bywa przy stole pingpongowym. Nie pogardzi partyjką w ciekawą grę planszową.